Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

Flat lay photography

Загальносистемний творчий конкурс на створення книжкових фотокомпозицій
із застосунням стилю Flat lay photography 
«ФЛЕТЛЕЙ-ФОТО»

Організатор конкурсу - адміністрація Централізованої бібліотечної системи Солом'янського району міста Києва
Мета конкурсу:
  • залучення населення до читання за допомогою засобів візуальної культури
  • сприяння підвищенню престижу бібліотеки та професії бібліотекаря
Завдання конкурсу:
  • створення естетично привабливих книжкових фотокомпозицій книг-ювілярів 2024 року із застосуванням стилю Flat lay photography
  • активація інтересу до книги, читання та бібліотеки
  • розвиток творчих компетентностей та здібностей бібліотекарів
Вимоги до конкурсних робіт:
  • Роботи оцінюються за критеріями креативності, композиції та естетичності
  • Фотографія повинна бути створена у стилі flat lay та містити об'єкти чи предмети, розташовані на плоскій поверхні
  • Знімки повинні бути оригінальними та раніше не публікуватися 
Права та відповідальність
  • Учасники гарантують, що вони володіють всіма правами на надані фотографії.
  • Організатори залишають за собою право використовувати фотографії для промоційних та рекламних цілей

КОНКУРСНІ РОБОТИ БІБЛІОТЕК

Фото 1. Павло Вишебаба "Тільки не пиши мені про війну"

Фото передає внутрішній стан українців зараз… на третьому році повномасштабної війни. Автор Павло Вишебаба пише на обкладинці книги «Тільки не пиши мені про війну… розкажи, чи є біля тебе сад…», чим передає бажання українців дожити до Перемоги та тримати фокус на прекрасному. Але реальність інакша. Навколо нас - ракети, гільзи та інший смертоносний металобрухт.
І лише у найсильніших вдається проростити квіти серед зла.


Фото 2. Роальд Дал "Чарлі і шоколадна фабрика"

Захоплююча історія "Чарлі і шоколадна фабрика" перенесе вас у світ, де мрії стають реальністю, а смак шоколаду розкривається у всій своїй величі та чарівності. Вирушайте у подорож разом з Чарлі та його друзями до таємничої шоколадної фабрики, де чекають неймовірні відкриття, пригоди та смаколики, що розкажуть вам про справжнє щастя.
Відчуйте аромат свіжого какао та розплавленого шоколаду, адже це місце, де кожна краплина має значення, а кожен куток наповнений магією та величчю.
"Чарлі і шоколадна фабрика" - це не лише книга, це справжнє джерело відчуттів та емоцій, що зігріють ваші серця та залишаться з вами назавжди.


Фото 3. Олесь Ільченко "Місто з химерами"

Київ - унікальне місто з тисячолітньою історією, де золоті куполи православної церкви гармонійно співіснують з місцями, далекими від релігії, оповитими містичними історіями, знаками і легендами.
Роман Олеся Ільченка "Місто з химерами" дозволяє здійснити подорож у часі, пірнути у атмосферу старого Києва, пройтись його вулицями, розкрити таємниці початку XX століття, зустрітися з відомими людьми того часу, поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу. В центрі розповіді – видатний будівничий, меценат Владислав Городецький.
Уважний читач дізнається, як працювали архітектори в ті часи, яким був Владислав Городецький, чим життя Городецького схоже на пригодницький роман. Дивні та неймовірні історії будівництва «Будинку з химерами». Що таке «містичний трикутник» Києва? І чи насправді ризик – це справжній шлях до успіху?
Чому саме ця книга важлива? Нам варто знати історію наших районів, вулиць, де ми живемо, унікальних історичних будівель, які можуть бути знищені в будь-який момент. Це не лише відомі споруди, як Владислава Городецького, але й Прибутковий будинок Сироткіна, Ляльковий театр, Малий Маріїнський палац, маєток Якова Полякова, Замок Річарда (Будинок із привидами) та інші.
Олександр Олесь у книзі "Місто з химерами" в художньому стилі розповідає історію Владислава Городецького, видатного архітектора та мецената. Після прочитання книги вам захочеться знову прогулятися вулицями Києва і дізнатися більше цікавої інформації.


Фото 4. Памела Треверс "Мері Поппінс"

Книга англійської письменниці Памели Ліндон Треверс "Мері Поппінс" написана в 1934 році та вважається класикою англійської дитячої літератури.
Головною ідеєю роботи було детально наблизитись до розкриття думки авторки цієї глибоко філософської, казкової, фантастичної повісті.
На однотонному полотні (щоб краще донести задумане до глядача) постать молодої дами (з парасолькою в руці), яка з’явилася завдячуючи східному вітру (про який свідчить похилені гілляки дерева і зірване з них листя на землі) та з великою (виготовленою нами власноруч) валізою, з якої висипались на полотно шпильки для волосся та яка вміщує все, що необхідне її власниці - справжній леді, і що допомагає їй залишатися Леді Досконалістю. Серед решти необхідного із речей Мері – доміно, яке виклалося квітами на полотні.
Ця чарівниця стає ідеальною нянею для чотирьох дітей, які із задоволенням катаються на (теж власновиготовленій) літаючій каруселі.
У Мері Поппінс є чарівний компас, за допомогою якого вона може взяти дітей у кругосвітню подорож і показати інші світи, інше життя, людей, що живуть зовсім за іншими законами і порядками.
Є тут безперервно танцююча і мандруюча світом корова.
Ну і, звичайно, розміщена книга - твір «Мері Поппінс» – шедевр англійської класичної дитячої літератури, який не втратив актуальності і в наш час, адже виховання щасливих дітей, які згодом виростуть у повноцінні яскраві особистості, – найважливіше завдання у всі часи.
Своїх вихованців Мері Поппінс вчить бачити казкове в звичайних речах і не боятися будь-яких змін. Няня-чарівниця вважає, що важливо не боятися змінюватися самим і міняти що-небудь в житті.
Мері завжди готова допомогти дітям, які її потребують, тому вона, подарувавши малечі чарівний світ та розкривши свою парасольку, летить туди, куди віє вітер змін. А діти сподіваються, що їх незвичайна няня, яка наповнила їхнє повсякденне життя яскравим і багатим світом казок, коли-небудь обов’язково повернеться.
Як важливо розуміти цей світ, не зіпсувати і не зламати його.


Фото 5. Катя Штанко "Дракони, вперед!"

Книги, як і люди, мають свій рік народження. 2024 рік багатий на ювілейні книжкові дати. Свій день народження в ньому святкує також повість-казка К. В. Штанко «Дракони, вперед!». Це чудова історія визначної української ілюстраторки Катерини Штанко. Уявіть собі, що одного разу маленький хлопчик Михась потрапляє у ботанічний сад, який дуже незвичайний – тут наявні дослідні ділянки та чарівне драконяче дерево! В той час Михась ще не знав, що з його насіння можна вирощувати справжніх драконів.
Ідеєю даної роботи було перенести частинку цієї чудової історії в реальний світ, тож, сподіваємося, що фото перенесе вас у атмосферу магічного ботанічного саду. На ньому ви побачите і чарівну грушу із синім зернятком, з якого можна проростити дракона, і садові інструменти, і навіть самих драконів!


Фото 6. Ольга Кобилянська "Людина"

В цій композиції у стилі Flat lay photography основним елементом є книга-ювіляр Ольги Кобилянської «Людина». Цій соціально-психологічній повісті виповнилось вже 130 років, а ідея емансипації жінок, рівних прав та шлюбу за покликом серця актуальні і сьогодні.
Фотографія передає дух старовини.
Годинник нагадує нам про час: час який вже збіг і який попереду.
Каламар — відображає мистецтво письма.
Вербові котики — знак щастя та весни, яка символізує «новий початок».
І глиняна амфора, яка зберігає історії.
Загалом фотографія передає дух кінця 19 століття.


Фото 7. Олександр Завара "Гелтер Скелтер"

У цієї книжки - перший ювілей. Їй виповнилося 5 років.
Одним із важливих завдань бібліотеки є залучення до читання якомога більше молоді, це як виграти надскладну боротьбу з гаджетами.
В усьому світі і в Україні існує попит на жанр Горор, але літератури у нас мало. Він у нас не "розкручений". І саме цей жанр обрав молодий автор – Олександр Завара. Він написав цікаву і трішки моторошну книжку про студентів, про їхнє студентське життя, бажання, ворожіння і відплату за…, але, сподіваємось, що вона буде цікава всім. До того ж, варто нагадати, що готична проза має в нашій країні глибоке коріння. І базується на багатій, різнобарвній і жахливій народній демонології.


Фото 8. Зірка Мензатюк "Дике літо в Криму"

"Крим – це наш дім, батьківщина для тисяч і тисяч українців різного походження"
(Андрій Хливнюк)
Як нам - українцям - не вистачає Криму! Вже десять років поспіль ми сумуємо за кримським морем, природою Криму, за сонцем Криму... Така безмежна ностальгія за цією землею... А так хочеться приїхати у Крим, піти до моря і щосили прокричати: "Крим - це Україна".
П'ять років тому, ще до початку повномасштабного вторгнення, українська письменниця Зірка Мензатюк написала пригодницьку повість "Дике літо в Криму". Ця повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками, про їх мандрівку у пошуках коштовного срібного пояса. Ми ніби і справді опиняємося на березі Криму, пробираємося на верхівку гори, йдучи по маленькій стежці, плаваємо у прозорій морській воді...
"Вода ряхтіла, сяяла, світилася, і не було чарів чарівніших, ніж море тієї ночі. З берега віяло теплими пахощами полину й каперців, а над головою ряхтів. сяяв і світився зоряний Чумацький Шлях, схожий на срібний татарський пояс".


Фото 9. Джоан К. Ролінг "Гаррі Поттер"

Усім нам іноді хочеться втекти від сірих буднів і суворої реальності, що нас оточує. І в цьому нам допоможе історія, яка в серцях мільйонів людей по всій планеті.
Безсмертна історія про хлопчика, «який вижив», занурить вас у вир подій та світ, повний магії, загадок та безлічі неймовірних персонажів. Мета фото була показати, якими б серйозними не були випробування, а доля тяжка, завжди є промінь надії. А друзі, які поруч, завжди прийдуть на допомогу, які б важкі часи не були.


Фото 10. Сент-Екзюпері "Маленький принц"

Маленький принц, герой роману Сент-Екзюпері "Маленький принц" подорожує по всесвіту. Але спочатку Маленький принц наводить лад на своїй маленькій планеті. Він чистить вулкани, піклується про Троянду, яка відповідає йому любов'ю.
Коли Маленький Принц опинився на планеті Земля, його друзями стали Змія і Лис. Лис навчив Принца тому, що ми назавжди у відповіді за тих, кого ми приручили.
Твір змушує задуматися про сутність життя і людських відносин.


Фото 11. Леся Українка "Лісова пісня"

Головна ідея "Лісової пісні" Лесі Українки - нездоланність життя та сила великого кохання, гармонія людини і природи. Голос сопілки – узагальнений символ мистецтва, творчої, гармонійної сутності людини. Головна героїня твору Мавка розуміє мову квітів, дерев. Наші квіти ростуть на зеленій галявині.


Фото 12. Даніель Дефо "Робінзон Крузо"

В 2024 виповнюється 305 років від дня публікації роману Даніеля Дефо «Робінзон Крузо». Робінзон - молодий та імпульсивний юнак, який кидає виклик бажанням своїх батьків та відправляється у подорож морями. Проте незабаром його корабель зазнає трощі, і чоловік опиняється на віддаленному тропічному острові.
Чому саме цей твір?
Молодий чоловік опинився один на один із власною трагедією та пристосувався до життя на безлюдному острові, як наші українці, коли почалось повномасштабне вторгнення росії на територію незалежної України, не опустили руки, а взяли до рук зброю та почали боронити свою волю та незалежність. На фотографії присутній вітрильник під прапором Великої Британії – країни, котра одна із перших прийшла на допомогу в боротьбі із кровожерним ворогом. Вітрильник під назвою Вікторія - ПЕРЕМОГА!


Фото 13. Ганс Християн Андерсен "Снігова королева"

Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Книга була обрана за рейтингом читання користувачами.


Фото 14. Сашко Дерманський "Крамничка тітоньки Мальви"

Книга була обрана за рейтингом читання користувачами.


Фото 15. Ульф Старк "Диваки і зануди"

Для конкурсу обрано книгу відомого шведського письменника Ульфа Старка, якій у 2024 році виповнюється 40 років від написання - "Диваки і зануди". Це історія про дванадцятирічну дівчинку Симону, яка переживає складний період свого життя. Вона переїздить жити на нове місце і під час переїзду губить свого улюбленого пса. Відносини з мамою псуються, а єдина людина, яка її підтримує і розуміє (дідусь), важко хворіє. А на додачу ще й у школі Симону помилково сприймають за хлопця. Замість того, щоб спростувати цю хибну думку, вона обрізає волосся та ще більше стає заручницею безглуздої ситуації. Ідея фото - пробудити цікавість підлітків та їхніх батьків до книги "Диваки та зануди". Молоді буде цікаво прочитати і поспівпереживати проблемам однолітків, а дорослим ця історія нагадає, що діти підліткового віку - особливо вразливі і не слід залишати їх в цей етап наодинці з проблемами. Навпаки - потрібно вчитися їм довіряти та стати для них тими, з ким можна поділися абсолютно всім.


Фото 16. Максим Петренко "Спокійної ночі)"

Пам'ять про тих, хто віддав життя, щоб жили ми — це чи не найменше що ми можемо для них зробити і таке важливе!
Максим Петренко — один з тих, кого ми будемо пам'ятати і хто загинув, щоб жили ми! 5 років тому вийшла друком його книга «Спокійної ночі)» про події які відбувалися саме в цей час 10 років тому. В романі-щоденнику збережені спогади Максима Петренка про події від 20 лютого по 24 липня 2014 року. Закінчення Майдану. Формування на полігоні Нові Петрівці добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ імені Кульчицького, з якого почалася Національна гвардія України.
Бойові дії під Слов’янськом. Повернення на ротацію. Це все тут є.
Присвячуємо наш флетлей Максиму та всім воїнам батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького, які навіки в строю!


Фото 17. Ліна Костенко "Маруся Чурай"

Історичний роман у віршах, на сторінках якого розказана не тільки красива історія кохання між Грицем Боренко та Марусею Чурай, а й показана боротьба українського народу проти польських поміщиків.
Це один з кращих творів Ліни Костенко, він буквально кричить про те, що український народ не можна знищити, тому і є сьогодні таким актуальним.


Фото 18. Михайло Драй-Хмара Твори

Найповніше видання М. Драй-Хмари, якому в цьому році виповнюється 135 років. У книзі зібрано поезії, переклади, публіцистичні твори, листування тощо. Передмови до наукових праць присвячені Л.Українки. Особливу увагу та інтерес заслуговує збірка "Проростень'', перша і єдина прижиттєва збірка віршів поета, якій у 2024 році виповнюється 105 років з моменту написання.

Примітка від організаторів Конкурсу: Робота не відповідає завданням Конкурсу - немає твору-ювіляра 2024 року


Фото 19. Дж. Р. Р. Толкін "Володар перснів"

70 років з часу опублікування роману "Володар перснів'' Дж. Толкіна. Твір поєднує героїчну романтику та наукову фантастику. Комічна, іноді епічна, подекуди страхітлива повість розповідь. Це історія боротьби за Перстень Влади.


Фото 20. Григорій Квітка-Основ'яненко "Маруся"

"Маруся'' Григорія Квітки-Основ'яненка - перший прозовий твір нової української літератури. Зворушлива синтементально-реалістична повість про кохання красуні Марусі та Василя. У 2024 році виповнюється 190 років з моменту опублікування повісті.


Фото 21. Іван Багряний "Тигролови"

Особливістю роману І. Багряного «Тигролови» є те, що він поєднує у собі дуже серйозні, глибокі проблеми з романтикою пригод. Головний герой – Григорій Многогрішний мав найбільший гріх - любов до Батьківщини, до Матері-України та її замученого народу. Він став страшною легендою для свого мучителя - слідчого Медвина.
Композиція флетлея на цю книгу має темний колір фону, що передає атмосферу тієї тоталітарної системи, яка душила усе живе і миследумаюче. Револьвер і колючий дріт та каміння теж підкреслює атмосферу того страшного часу української історії.


Фото 22. Дж. Р. Р. Толкін "Володар перснів"

Твір став класичним для жанру фентезі й вчинив великий вплив на сучасну популярну культуру. «Володар Перснів» входить до різних рейтингів найкращих книг ХХ століття.
В основі книги - легенда про магічні дев'ять Перснів, які були віддані Сауроном людям, сім — гномам; в усіх них була закладена частина темної сили та волі Саурона; ще три персні, які не несли в собі темної сили, викували ельфи без участі Саурона. Єдиний перстень не дорогоцінного каменю, що по суті, робило його звичайною каблучкою.
Флетлей - фото: поряд з книгою розміщено перстень і нитки як символ того, що він мав здатність розширюватися і звужуватися, щоб підходити до пальця свого власника або ж, маючи власну волю, зрадницьки зісковзувати з нього. Ця композиція має золотистий фон, який символізує блиск золота.


Фото 23. Едгар Берроуз "Тарзан"

Захоплюючі історії про хлопчика Тарзана, вихованця диких джунглів – годованця мавп. Ці історії сповнені таємничості, вони гостросюжетні та пов’язані з різними представниками джунглів
Флетлей на цю книгу – має поєднання кольорів джунглів від зеленого до пісочного. Мавпочка – символізує ідею того , що головного героя прихистили, вигодували і виховали родина мавп.


Фото 24. Г.-К. Андерсен Казки

У казці «Снігова королева» у першому оповіданні йдеться про дзеркало. Далі ми можемо прочитати історію про хлопчика Кая та дівчинку Герду та царство Снігової Королеви – історію сповнену таємничих й містичних подій, але з цікавим завершенням казки.
Основна ідея флетлея для цієї книги – використання дзеркала з метою: проілюструвати те, як дзеркало може відбивати певні предмети й створювати незвичайні образи. Адже в казці про дзеркало висунута ідея, що через нього можна побачити якими є насправді весь світ і всі люди.


Фото 25. Ольга Кобилянська "Людина"

Емансипація; фемінізм; внутрішній світ жінки; становище людини в суспільстві; духовні хвороби сучасності; суспільна мораль; батьки та діти; кохання і ненависть: перелік проблем повісті Ольги Кобилянської «Людина».
Події відбуваються в родині цісарсько-королівського лісового радника, який має чотири дочки і сина. Одна з доньок – Олена, читає серйозні книги, розмовляє з молодими людьми про "соціалізм, дарвінізм, питання жіноче, питання робітницьке…", відстоює рівноправність між чоловіком і жінкою.
Олена Ляуфлер – жінка-інтелігентка, натура цільна, яка не йде протореною стежкою своїх батьків, а ерудицією і світоглядом піднімається вище жінок свого середовища.
Флетлей - фото до цієї книги має насиченість жіночої атрибутики та предметів і легка розмитість кольорів передає атмосферу роздумів, суму і певної своєї філософської думки.


Фото 26. Іван Котляревський "Наталка Полтавка"

Соціально – побутова драма «Наталка Полтавка» І. Котляревського. Наталка як уособлення кращих рис української дівчини, що відстоює людську гідність, бореться за своє щастя.
Флетлей книги – композиція через свою насиченість яскравими і ніжними кольорами передає та підкреслює романтичність та світлий образ милої україночки. Світлий фон також підкреслює чистоту й моральність головної героїні твору.


Фото 27. Володимир Винниченко "Сонячна машина"

Роману «Сонячна машина» характерна символіка, атрибути й «словник» революції. Це страйки, прокламації, демонстрації та гасла («Свобода Сонячній машині!», «Хай живе Сонячна машина!»), прапори («зелено-золоті, зелено-жовті, кольору трави й сонця»). Всупереч на таку катастрофічну картину майбутнього в антиутопії, автор час від часу вдається до філософських роздумів.
В. Винниченко показує процес негативного впливу техніки й науки на людину за умови нераціонального використання нею результатів досягнення. Адже Сонячна машина покликана заміняти людську працю, яка є, по суті, основою життя індивіда, оскільки має на меті добування їжі – природної необхідності для живого організму. Не стане праці на землі – припиниться рух, а разом із ним і життя. Така глобальність змін у суспільстві призвела до поділу людей на прихильників і противників наукового винаходу, що дає можливість у подальшому розглядати сформульовану проблему в межах антиутопічного дискурсу.
Флетлей – композиція має чорний фон на якому є книга і предмет у формі кола, який символізує сонце. Також композицію доповнюють фрагменти зім’ятих паперових листів, які символізують філософські роздуми – думки з приводу майбутнього у розвитку людства та знак безкінечності.


Фото 28. Даніель Дефо "Робінзон Крузо"

Книга Д. Дефо «Робінзон Крузо» про пригоди відважного моряка Робінзона Крузо, який, дивом виживши після корабельної аварії, опинився на безлюдному острові та прожив там двадцять вісім років. За цей час Робінзон зрозумів, що голод, бідність і злидні — дрібниці порівняно з вимушеною самотністю та що лише надія на порятунок і наполеглива праця допомагають людині в боротьбі за виживання. В основі книги лежать реальні події, що відбулися з шотландським моряком Александром Селкіркомом, який провів чотири роки на безлюдному острові.

Флетлей : ця книга – бетселлер і тому важливо було передати атмосферність подій, які описані у книзі й через призму предметів: банана, пальми, зелені та живого жовто-зеленого папужка створити таку картинку, щоб спонукати читача прочитати – перечитати цей твір.


Фото 29. Іван Котляревський "Наталка Полтавка"

Ідея цього прекрасного твору полягає в оспівуванні духовної величі людини з народу, а також у засудженні покірності долі, владі та застарілим звичаям. Ми вважаємо, що ця ідея нині є надзвичайно актуальною, адже наш народ зараз яскраво демонструє свою непокірність тій долі, яку йому намагаються нав’язати; на додачу до цього «Наталка Полтавка» і досі залишається одним з основних творів, що описують всі найважливіші риси та сторони, з яких потрібно вивчати українську народність.
П’єса «Наталка Полтавка» має важливе історичне значення, адже вона започаткувала нову українську драматургію, написану живою розмовною мовою, побудовану на засадах народності. Це перша соціально-побутова драма із селянського життя в усій європейській літературі. Цей твір свого часу суттєво розширив можливості для ідейно-художнього зростання української драматургії, закладав основи національного репертуару й визначив його подальші перспективи.
Ще одна важлива особливість п’єси, завдяки якій його дуже люблять читачі та глядачі, це пісенність мови героїв і краса народних характерів, зображених у творі.
П’єса багата на метафори, епітети, гіперболи, фразеологізми, порівняння й інші художні засоби. А ще у творі автор активно і дуже вдало використав народні та створені ним пісні, дуже вміло застосував український народний гумор, який завжди рятує нас у будь-яких скрутних ситуаціях.
Ми переконані, що цю книгу обов’язково потрібно прочитати кожному українцю, тому що вона спонукає замислитися про багато важливих речей і нам усім є що з неї почерпнути.


Фото 30. Charles Dickens "A christmas carrol"

На фото представлено книгу "Різдвяна пісня в прозі" Ч. Дікенса. У цьому році їй виповнюється 180.
Різдво - це чарівна мить, час, коли всі мрії здійснюються. Власне, на цьому фото хотілося поєднати ось цю захоплюючу атмосферу разом з атмосферою, яку зображено у книзі Дікенса, відлуння того століття.

Немає коментарів:

Дописати коментар