В землі не скрилось, тліном не взялось
Витке і ніжне золото волось,
Блищить на мокрій твані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів,
І дотліває, кинутий набік,
Закровлений дитячий черевик.
Микола Бажан
Бабин Яр. Всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян, військовополонених, євреїв та циган, а також партійних та радянських активістів, підпільників, партизанів, членів ОУН, заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших людей, які не схилили голови перед ворогом.
Нині фактично не існує на мапі Київа Бабиного Яру, його зрівняли із землею. Є тільки згадка та пам'ять про нього. Тут "шумит асфальтная дорога, и телецентр из застойных лет антенной - пальцем тычет в небо" (Ф.Мамут), "світяться неоном Дорогожичі" (невідомий автор), "під асфальтом кривава дорога в крик благає Всевишнього Бога, щоб на світі не стало примар" (Т.Левицька). А ще незабудоване верхів'я урочища як свідчення трагедії світового масштабу, місце історичної пам'яті.
"Зотлілий попіл захолов, та рани досі ще ятрать" - загальносистемний День пам'яті жертв Бабиного Яру в бібліотеках району.
В бібліотеці імені В.Чкалова представлено виставку-спомин "Бабин Яр: без права на забуття".
В бібліотеці імені В.Чкалова представлено виставку-спомин "Бабин Яр: без права на забуття".
Бібліотека імені В.Чапаєва підготувала виставку - реквієм "Земля, яка завше буде святою".
Бібліотекарі бібліотеки №13 оформили тематичну виставку "Бабин Яр - віний біль, пам'ять неба й землі" та приєдналися до акції вшанування пам'яты жертв масових страт у Бабиному Яру.
В БСЧ імені М.Лермонтова пройшла година пам'яті "Це наш біль, це наша пам'ять".
Бібліотекарі бібліотеки імені І.Багряного разом з читачами, які цікавляться історією міста, відвідали територію Меморіалу Бабин Яр. Разом пройшли дорогою скорботи. Побачили пам'ятник дітям, що загинули у Бабиному Яру, та поклали до нього іграшки і цукерки. Постояли перед пам'ятним знаком Менора (Минора), що є найбільш відомим символом єврейського народу. Путівником по історичній місцевості стала книга Анатолія Кузнєцова "Бабин Яр".
"Кому решать, кто больше нужен миру? Еврей, цыган иль белокожий кат...
Кто право дал сводить людей в могилу? Решать, кто от рожденья виноват?"
Немає коментарів:
Дописати коментар