Сьогодні кожен українець намагається переосмислити нашу історію, її трагічні сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок - Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.
Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших...
Згідно з дослідженнями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 3,2 мільйони осіб. За даними інституту, в роки Голодомору в містах загинуло 940 тисяч працездатного населення, 262 тисячі людей похилого віку і 800 тисяч дітей. Серед сільського населення загинуло 660 тисяч людей працездатного віку, 242 тисячі осіб похилого віку і 594 тисячі дітей.
Пекельні цифри і слова
У серце б'ють, неначе молот,
Немов прокляття ожива,
Роки ті чорні, голод... голод...
"Пригадай, Україно, ХХ століття своє... Дві трійки фатальні, як символ ненависті й болю" - загальносистемний реквієм в бібліотеках Солом'янки.
"Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип" - тематична виставка в бібліотеці імені П.Вершигори, на якій представлені документи та матеріали, що розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії голодомору для українського народу, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Бібліотека імені В.Чкалова підготувала тематичну виставку "Розіп'ятий на голоді хліборобський народ", провела годину історичної пам'яті "Страта голодом на теренах Європи".
Уроки пам'яті "Голодом вбивали нашу свободу" пройшли в БСЧ імені О.Гончара.
В БСЧ імені М.Лермонтова пройшов вечір-реквієм "Україна пам'ятає! Світ вшановує!", оформлена тематична виставка.
В бібліотеці імені О.Донченка пройшов історико-літературний вечір пам'яті "Голодний рік, голодний вік..." та представлена виставка "Розіп'ятий на голоді хліборобський народ..."
Бібліотека імені В.Чапаєва представила виставку - реквієм "Україна у безодні пекла".
"Німіє слово і мовчать вуста" - тематична виставка в бібліотеці №13.
Тематичну виставку "Терор голодом" оформила бібліотека імені О.Пироговського.
Бібліотека імені О.Новікова-Прибоя провела годину історії "Місце дії - Україна. Рік великого Голодомору" в СШ №64 за участю наукового співробітника Інституту Національної пам'яті, кандидата філософських наук О.А.Штоквиша. Олександр Анатолійович досліджував тему голодомору та розповів дітям про історико-економічно-політичні обставини виникнення штучного голоду в Україні; про організаторів цього гуманітарного лиха. Про те, як був запущений механізм масового вбивства українського народу спланованим голодом.
"Не дай, Боже, відчути смак голоду" - година пам'яті в ЦРБ імені Ф.Достоєвського.
Бібліотека імені М.Реріха підготувала книжкову виставку "Україна пам'ятає...", яка розкриває причини і наслідки Голодомору 1932 - 1933 років в Україні в контексті тогочасних тоталітарних політичних стратегій.
"Свічка на підвіконні - можливість кожного віддати пам'яті данину" - бібліотека імені І.Багряного.
Відкрийтесь, небеса!
Зайдіть на землю.
Всі українські села, присілки та хутори,
Повстаньте всі, кому сказали: вмри!
Засяйте над планетою, невинні душі!
Зійдіть на води й суші,
Збудуйте пам'яті невигасний собор!
Немає коментарів:
Дописати коментар