Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

середа, 29 травня 2024 р.

Інформація щодо стану дотримання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в бібліотеках ЦБС Солом’янського району м. Києва в 2024 році

Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва були і залишаються осередками українськомовного середовища, в них постійно й активно проводяться заходи, які популяризують українську мову в суспільному просторі столиці.

В річних планах бібліотек ЦБС Солом’янського району м. Києва передбачено проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України «Відродити і утвердити українську мову!». Постійно проводяться презентації книг, творчі та музичні зустрічі, художні виставки, лінгвістичні та мовознавчі ігри, вікторини, голосні читання тощо.

Всі заходи в бібліотеках ЦБС Солом’янського району м. Києва проводяться українською мовою.

Бібліотеками Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва практикується створення та публічне поширення (через Facebook, Instagram, Telegram, Viber, YouTube) тематичного контенту (флеш-повідомлення, мотиватори, стікери тощо) та базових матеріалів (правила, тести, цікаві факти тощо) для вивчення української мови.

В Центральній районній бібліотеці імені Григорія Сковороди вже кілька років функціонують безоплатні курси із вивчення української «МовоСвіт на Освіти», в рамках яких проводяться групові та індивідуальні заняття. Постійно проводяться ігрові активності для дітей: мовознавчі ігри, майстерки з виготовлення саморобок, голосні читання тощо. Працює розмовний клуб української мови в партнерстві з проєктом «Єдині».

В Бібліотеці сімейного читання імені Ігоря Шамо проводиться курс української мови «Мова вільних людей» від Благодійного фонду «Рокада».

Тематичні розмовні клуби української мови працюють у 8-ми бібліотеках ЦБС Солом’янського району м. Києва. Їх основним завданням є опанування й удосконалення володіння українською мовою шляхом практики усного мовлення. В рамках роботи клубів проводяться зустрічі із сучасними письменниками, мовознавцями, творчі та просвітницькі заходи під гаслом «Ми є тим, що нас живить: мова як інструмент формування свідомості».

Щонеділі в Центральній районній бібліотеці імені Григорія Сковороди проводяться літературно-музичні зустрічі в рамках проєкту «Для тих, хто хоче і любить співати», одним із завдань якого є вивчення мови через пісню, та поетичні читання українською.

Бібліотека для дітей імені І.Багряного практикує проведення тестів на знання української.

ЦРБ імені Григорія Сковороди має власний блог «МовоСвіт на Освіти» https://movosvitnaosvity.blogspot.com/, де публікує навчальні тести, ігри, вікторини та інші користі матеріали для вивчення української.

Щорічно проводяться комплекси заходів до Дня рідної мови (в лютому), Дня слов’янської писемності і культури (в травні), Європейського дня мов (у вересні) та Дня української писемності та мови (у листопаді).

Немає коментарів:

Дописати коментар