Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

четвер, 18 жовтня 2012 р.

День українського козацтва

Свято Покрови Пресвятої Богородиці для нас, українців, свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву - Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.
Комплекс заходів щодо вшанування українського козацтва провела бібліотека імені В.Кудряшова.
12 жовтня в партнерстві з Музеєм Гетьманства в місті Києві в біблотеці відбулося свято для учнів 9-х класів школи №187 "Дорогами козацької слави". Гостями заходу були директор Музею Гетьманства Ярова Галина Іванівна та депутат Київміськради Миронова Зоя Михайлівна, довірена особа іншого депутата Київської міської ради, Шлапак А.В.


Разом з бібліотекарями вони визначили переможців конкурсу біографічних досліджень "Гетьманська слава", який заздалегідь був оголошений бібліотекою. Молодь повинна була дослідити героїчне життя українських гетьманів та віднайти факти, які не  надруковані в підручниках.
А на закінчення свята був вечір козацьких традицій "Ми родом з України".




















Книжково - ілюстраційна виставка "Слава козацька не вмре, не загине" допомагала дітям розширити свої знання про козаків, їх традиції, побут, звичаї тощо.


Свято "Козацька слава"відбулося 4 жовтня в бібліотеці імені О.Донченка для учнів 5-го класу ліцею КПІ. Відповідаючи на питання "Козацької" вікторини, діти розповідали, де знаходилась козацька Січ, хто був першим, а хто останнім отаманом, називали військові завння в Запорозькій Січі та ознаки влади гетьмана. Діти з великим задоволенням взяли участь в конкурсах: конкурсі козаків-любомудрів, конкурсі отаманів та писарів.

У відділі обслуговування дітей бібліотеки сімейного читання імені М.Лермонтова з учнями 8-го філологічного класу школи №67 пройшла краєзнавча година "Запорожців вічна слава". Про феномен українського козацтва можна більше було дізнатись, ознайомившись з книжково - ілюстративною виставкою "Наш край - історії скарбниця".

Бібліотека імені В.Чапаєва провела історико - фольклорну годину "Ой не вітер в полі грає, Не орел літає - Ото ж Сірко з товариством По степу гуляє". ЇЇ провела для учнів 8-х класів школи №7 кандидат історичних наук Жданович Леся Петрівна. Вона розповіла дітям про козацького ватажка, напівлегендарного кошового отамана Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового, героя багатьох українських пісень і казок, який після своєї смерті вважався характерником, Івана Сірка.

Про свято Покрови, про козаччину більше можна було дізнатись з виставки, підготовленої бібліотекою "А мама - то вічна Покрова накриє останнім листочком".

Немає коментарів:

Дописати коментар