Сторінки
- Головна сторінка
- Бібліотеки району
- Інформаційне представництво бібліотек ЦБС в Інтернет
- Проектна діяльність бібліотек, реалізація державних та міських програм
- Афіша
- Об'єднання за інтересами
- Творче дозвілля
- Бібліотеки - хаби цифрової освіти
- Творимо Вікіпедію разом!
- Ми в мас-медіа: 2021-2025
- Громадська робота, участь у житті країни
- Підвищення фахового рівня
- Партнерство
- Бібліотеки - влада - громада
- Словник бібліотечних термінів
- Літературні премії
- Методичка
- Фахове читання
- Бібліотеки в правовому полі
- Бібліобренд Солом'янки
- БІБЛІО-АРТ
- Книги-ювіляри
- Недільний Обід у Шпиталі
- Ігри нашого двору
- Чат-боти
- Календар знаменних і пам'ятних дат на 2025 рік
- Програми розвитку ЦБС Солом'янського району
- Програми, реалізації яких сприяє бібліотечна діяльність
- Flat lay photography
- Інструменти поширення ворожої дезінформації
- Медіаграмотність
- Державна мовна політика
- Волонтерство, благодійність
вівторок, 26 травня 2015 р.
середа, 20 травня 2015 р.
XI Київська Міжнародна книжкова виставка
Усіх шанувальників книги, любителів читання запрошує до себе XI Київська міжнародна книжкова виставка.
Вона проходитиме 21-24 травня 2015 року в Українському Домі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2.
Київська міжнародна книжкова виставка – подія всеукраїнського масштабу, що об’єднує видавців, книгорозповсюджувачів, авторів та книголюбів.
Чотири дні поспіль відвідувачі будуть знайомитися з кращими зразками видавничої продукції вітчизняних та зарубіжних видавництв різних форм власності, а також поліграфічними та книготоргівельними підприємствами, бібліотеками та книжковими клубами, дитячими літературними журналами та газетами, електронними виданнями та спеціалізованими Інтернет-порталами, компаніями, які надають супутні послуги з рецензування та публікації друкованої продукції.
Відвідувачів виставки чекає:
- Книжкова ВЕСЕЛКА - дитяча програма Всеукраїнської ініціативи "Додай читання": створення кольорових книжок, читацькі конкурси та квести, майстування разом з друзями Балакучого Шпака - письменниками, художниками та улюбленими книжковими персонажами.
- ВІДЕО блог мистецько-соціального проекту "Добро-Дій" про створення унікальної рекордної міжнародної книги, інтерв'ю з відомими особами "Добро перемагає" від Творчого об'єднання "Всі мрії".
- Книгообіг «Книга для друга» - благодійний збір книг для поповнення фондів провінційних дитячих бібліотек України.
Не пропустіть яскраве свято книги на XI Київській міжнародній книжковій виставці!
понеділок, 18 травня 2015 р.
"Сім’я – не осередок держави. Сім’я – це держава і є!"
Сім'я - це суспільство в мініатюрі,
від цілісності якого залежить безпека
всього великого людського суспільства.
Фелікс Адле
У житті кожної людини родина займає особливе місце. У сім’ї створюється найбільше суспільне багатство — людина. Тут вона народжується і формується як особистість, засвоює норми співжиття, людських відносин. Це та клітинка, з котрої розпочинається будь-яка держава. В сім’ї, де панує любов і взаємоповага, де належна увага приділяється вихованню національної свідомості, високої моралі, почуття справедливості й людяності, виростає гідний громадянин своєї країни, який виплекані в родині ідеали несе в суспільство та свою майбутню сім’ю.
«Сім’я – не осередок держави. Сім’я – це держава і є!» - слова Сергія Довлатова стали назвою загальносистемного дня інформації до Міжнародного дня сім'ї, який пройшов в бібліотеках нашого району.
«У нашого Омелечка» - виставка робіт – кумедних ляльок, створених за мотивами української жартівливої пісні про Омелька, народної майстрині України Тамари Данилівни Желіби, керівника підліткового клубу «Червоні вітрила» в бібліотеці імені І.Багряного.
В бібліотеці імені О.Пироговського відбулося родинне свято «Станьте в коло разом з нами». Діти читали вірші, співали пісні, плели оберіг - український віночок, грали, танцювали, малювали на асфальті.
«Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю - і ти побачиш свій шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності…». Ці слова великого українського просвітителя-гуманіста, філософа і поета Григорія Сковороди надихнули працівників бібліотеки імені В.Чкалова організувати виставку-розвідку родинної творчості своїх читачів
Бібліотеки імені М.Бажана та імені В.Чкалова взяли участь у святковій програмі в парку «Позняки» Дарницького району. Разом із з гостями свята бібліотекарі малювали малюнки на тему сім'ї, які потім юні художники дарували своїм мамам та татусям, плели браслети, співали та танцювали.

Бібліотека імені О.Донченка провела родинне свято «Батьки мої і прадіди мої, ніколи не цурались свого роду» та бесіду-діалог «Родинне вогнище».
"Мудрість сімейного вогнища" - родинне свято в БСЧ імені М.Лермонтова, яке завершилось авторським концертом.
Бібліотека імені М.Бажана підготувала та оформила виставку сімейних фотографій "Носики - курносики", у створенні якої активну участь взяли користувачі.
В бібліотеці імені В.Чкалова відбувся літературно-музичний концерт "Піснею до серця, серцем до народу" за участю вокальної студії "Гармонія" БК "Росток".
Саме в лоні традиційно міцної української сім’ї, що впевнено стояла на національному ґрунті, формувалася українська нація. Саме через сім’ю та родинну пам’ять передавалися з покоління в покоління багаті народні традиції, звичаї та корисні знання.
Бібліотекарі відділу обслуговування для дорослих БСЧ імені О.Гончара завітали до школи, де провели для учнів молодших класів пізнавальну бесіду про традиції української родини.
В приміщенні бібліотеки оформлені ілюстративна виставка «Любов до Батьківщини починається з родини» та виставка-порада для батьків «Сімейний затишок».
"Родинне коло" - свято в БСЧ імені О.Гончара.
середа, 13 травня 2015 р.
Україна в солдатській шинелі: 70 років пам'яті
Вклонися, моя Україно,
Тим людям величним і скромним,
Що в назвах фронтів титанічних
Пронесли наймення твоє.
Ти словом достойним розкажеш
Своїм поколінням, потомкам,
Чому їм навічну пошану
Твій вдячний народ віддає.
Перемога! Тече ріка часу… Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні. Рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога.
Будь-яка війна - трагедія: масова загибель людей, кров і каліцтва, руйнування і злидні... Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941-го року, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл.
Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисяч солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен. Пам'ятаючи, згадуючи і поминаючи ці імена та 70-річчя закінчення війни з фашизмом, бібліотеки Солом'янського району відзначили естафету історії "Україна в солдатській шинелі: 70 років пам'яті".
На жаль, цю естафету історії, війни і подвигу підхопила естафета сьогоденя. Знову іде війна, гинуть українці, дивуючи нас і світ силою духу, героїзмом і подвигом в ім'я життя.
На жаль, цю естафету історії, війни і подвигу підхопила естафета сьогоденя. Знову іде війна, гинуть українці, дивуючи нас і світ силою духу, героїзмом і подвигом в ім'я життя.
"І сьогодні весна, як учора, як у той 45-й рік..." - виставка-паралель (бібліотека імені В.Чапаєва)
(ЦРБ імені Ф.Достоєвського)
"Застигла пам'ять у монументі" (бібліотека імені М.Бажана)
"Сторінки, обпалені війною" (бібліотека імені О.Новікова-Прибоя)
"І пам'яттю синів живе земля" (бібліотека імені В.Чкалова)
"Пам'ятаємо. Перемагаємо" - патріотичний урок за участю А.Тарасенко, ст. наук. співробітника Національного музею Великої Вітчизняної війни (бібліотека імені О.Донченка)
"Згадаємо героїв поіменно!" (бібліотека імені О.Пироговського)
"Друга світова: український вимір" (бібліотека №11)
"Галерея героїв 1941 - 1945" , "1939 - 1945: Пам'ятаємо. Перемагаємо"
(БСЧ імені М.Лермонтова)
"І пам'яттю синів живе земля" (бібліотека імені В.Чкалова)
"Пам'ятаємо. Перемагаємо" - патріотичний урок за участю А.Тарасенко, ст. наук. співробітника Національного музею Великої Вітчизняної війни (бібліотека імені О.Донченка)
"Згадаємо героїв поіменно!" (бібліотека імені О.Пироговського)
"Друга світова: український вимір" (бібліотека №11)
"Галерея героїв 1941 - 1945" , "1939 - 1945: Пам'ятаємо. Перемагаємо"
(БСЧ імені М.Лермонтова)
"Перемога одна на всіх", "В серцях і пам'яті народній" (БСЧ імені О.Гончара)
"Пам'ятати заради майбутнього" (бібліотека імені П.Вершигори)
"Пам'ять подвигу в ім'я життя" - поетичний вернісаж за участю Тетяни, Олейнікової, актриси музично-драматичного театру "Карнавал" (бібліотека імені О.Донченка)
"В сірім небі кружляли лелеки, а земля в димовищі війни..." - година історії (бібліотека №15)
Розуміння війни як трагедії - головний лейтмотив зустрічі в ЦРБ імені Ф.М. Достоєвського. До бібліотеки завітав автор книги "Вогняне небо України", ветеран Військ протиповітряної оборони Збройних Сил України, підполковник у відставці Михайло Михайлович Корольов.
"Подвиг, що не підлягає забуттю" - урок патріотизму за участю Голови "Товариства ветеранів розвідки МВФ" О.В.Мармашова та дітей і онуків загиблих моряків Пінської та Дніпровської флотилій 1941-45 рр. (бібліотека імені О.Довженка)
"Прочитана книга про війну - мій подарунок Перемозі" - марафон читання (бібліотека імені П.Вершигори)
"Ніколи знову" (бібліотека імені О.Донченка)
"І спом'яну, і пом'яну, і ще раз війни прокляну" - урок пам'яті за участю Т.Куцаєвої, наукового співробітника Музею історії Великої Вітчизняної війни (бібліотека імені В.Кудряшова)
"Віра в героїм створює героїв" - куточок юного патріота (бібліотека імені П.Вершигори)
Прем'єра спектаклю "Донька командира" театру "Пам'ять" школи №25 (бібліотека імені О.Пироговського)
"Безсмертна Перемога, безсмертні її солдати" (бібліотека №13)
Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів. Все менше залишається тих, хто пам'ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Тим цінніші їхні спогади нам, теперішнім, тим більше ми дорожим зустрічами з ними.
"Не забудемо, не допустимо!" (бібліотека імені М.Бажана)
"Ми з роду воїнів Вітчизни" - урок мужності і патріотизму від Героя Радянського Союзу
І.І. Селіфонова (бібліотека імені В.Чкалова)
І.І. Селіфонова (бібліотека імені В.Чкалова)
"Наші Герої" (БСЧ імені М.Лермонтова)
"Ще довго пам'яттю болітиме війна" (бібліотека імені В.Чапаєва)
"Я стільки горя бачив на війні..." (бібліотека імені П.Вершигори)
Хочеться зібрати всі квіти землі і покласти їх до ніг ветеранів і подякувати за той подвиг, який дав надію на мирне життя та на світле майбутнє. Нехай же білим голубом лине у вись глибока сердечна вдячність тим, хто дарував нам щастя відчути мирний, щасливий весняний подих Перемоги.
Війна і діти… Трагічне, протиприродне поєднання двох понять. Під час Другої світової війни маленькі заручники великих амбіцій злочинних правителів мусили нести непосильну ношу голоду, холоду, розлук та сирітства. Хто назве точну цифру дитячих сліз, каліцтв, смертей? Розповіді про дітей війни зайняли належне місце в спогадах про війну.
"Ще довго в пам'яті болітиме війна" (бібліотека імені І.Багряного)
"В роки війни вони були дітьми" (бібліотека імені В.Чапаєва)
Бібліотеки імені І.Багряного та імені О.Новікова-Прибоя в партнерстві з підлітковим клубом «Червоні вітрила» підготували свято вшанування ветеранів війни. Один із почесних гостей - льотчик-винищувач Іван Іванович Селіфонов, Герой Радянського Союзу, учасник параду Перемоги. До привітань долучились заслужені волонтери громадської організації «Допомога армії України в м. Києві».
«Зростаємо патріотами» - урок мужності від справжніх патріотів України - волонтера Наталію Мельничук та учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Марценюка. (бібліотека імені П.Вершигори)
.jpg)
День Перемоги в парку імені М.Островського (бібліотеки імені М.Бажана, імені П.Вершигори та ЦРБ імені Ф.Достоєвського)
Подарунки ветеранам і виготовлення символіки свята.
Листівки в стилі квілінгу (бібліотека імені В.Чапаєва)
"Маки миру" (бібліотека імені П.Вершигори)
«Нам 41-й не забути, а 45-й славити в віках» - конкурс дитячих малюнків (бібліотека №13)
Поєднання слів «людина» і «війна» суперечить усім людським законам добра. Але війни — це не тільки минуле людства, це, на жаль, його сьогодення.
Ллється кров у кожному куточку планети, ллється кров у нашій країні… І скрізь гинуть чиїсь батьки, чоловіки, брати, сини... Іде по усьому світові нова війна, ім'я якої — тероризм. В ній немає ніяких правил. Воюють не солдати проти солдатів, а злочинці проти всіх, не виключаючи дітей і жінок, хворих і старих. 70 років, після найстрашнішої, найкривавішої війни ХХ століття, на жаль, не змусили людей схаменутися, вони далі продовжують знищувати самі себе. Напередодні Дня Перемоги праціники ЦРБ імені Ф.Достоєвського нагадали людям про обличчя, жахи, трагедії ВІЙНИ, підготувавши віртуальну виставку "Обличчя ВІЙНИ!" Кожен з нас формував своє уявлення про війну з різних джерел. У кожного покоління свій культурний код. Але обличчя війни страшне і потворне.
Крізь дощі і сніги, крізь роки і лихоліття говорять з нами ті, хто не посміхнеться сьогодні, не зустріне цю весну. Вклонімось їм низько!
Підписатися на:
Дописи (Atom)