"Хай небеса достойно веселяться,
хай радіє земля,
хай святкує увесь світ видимий і невидимий,
бо Христос устав, радість вічна"
З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це Великдень.
Великоднім святам завжли передують великі приготування і багато праці: прибирання в оселях, шиття та вишивання нового одягу, фарбування та розпис яєць, випікання смачної паски та готування святкової їжі. А ще оздоблення своїх домівок Великодніми сувенірами.
Готувались до Великодня і в наших бібліотеках.
Літературно-мистецьку виставку «Христос воскрес! Радіє світ!» підготувала БСЧ імені М.Лермонтова, тематичну виставку «Писанко чудова, різнокольорова...» - бібліотека імені В.Кудряшова.
Бібліотека №13 оформила книжково-ілюстративну виставку «Великдень – земне причастя небом», бібліотека імені В.Чкалова - книжкову виставку «Да воскресне Бог!»
Бібліотека імені П.Вершигори формила виставку-експозицію «Співають дзвони Великодні», виставку пасхальних витинанок «Величне свято Воскресіння», провели майстер клас із виготовлення витинанки «Великоднє мереживо» та свято духовності «Справжнє свято Великодне на порозі зустрічай».
Комплекс заходів підготувала бібліотека імені І.Багряного: офомила народознавчий куточок, який представляє літературу про Великодні звичаї та традиції та провела народознавчу годину, під час якої розповідали про особливості святкування Пасхи в країнах західної Європи, а також оформила виставку творчих робіт юних майстринь гуртка "Таланти і шедеври".
Народознавчу годину «Поки українці пишуть писанку, злий Пекун не переможе!» та майстер клас з писанкарства в бібліотеці імені В.Кудряшова провели Мирослава Татарчук, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу народного мистецтва та фольклору Національного музею народної архітектури та побуту України та Василь Легкий, співробітник Національної Академії мистецтв. Пані Мирослава та пан Василь під звуки народної музики, записаної ними у різних етнографічних експедиціях, пояснювали, допомагали, долучали дітей до мистецтва писанкарства.
Про історію писанкарства, її різновиди та значення орнаментів, техніку розповідалось на зустрічі з першокласниками в бібліотеці імені М.Бажана. Діти намалювати писанку, втілюючи всю свою фантазію і талант.
Народознавчу годину "Великдень в Україні" провела бібліотека імені О.Донченка.
Великодні символи різними методами: витинанка, писанка, оздоблення стрічками, квілінг тощо виготовляли в бібліотеці імені В.Чапаєва.
Крім того, бібліотекарі підготували виставку-композицію Великодніх сувенірів "Кольорова палітра писанки" та виставку-рекомендацію "Зійди, паско, рум'яна та пишна"
Бібліотека імені О.Пироговського оформила виставку-експозицію "Великдень - чудо із чудес".
Працівники ЦРБ імені Ф.Достоєвського провели майстер класи "Писанка як символ початку Всесвіту"; оформили тематичні виставкі "Озвались дзвони Великодні" та "Писанкарство як вид мистецтва".
Немає коментарів:
Дописати коментар