Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

понеділок, 12 листопада 2018 р.

Є Мова - є Держава - є Майбутнє!

Відберіть мову - і народ уже більше не створить її,
нову батьківщину навіть можна створити, а мову - ніколи;
вимерла мова в устах народу - вимер і народ

Ми - українці. Ми живемо у вільній незалежній державі, розмовляємо рідною мовою. А мова у нас красива й багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. вчені довели, що вік нашої мови - 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часиу розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і предавав від роду до роду, щоб не загинула.
Для нас рідна мова - це не тільки дорогоцінна спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотніми поколіть. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. Весь світ віддає шану великим володарям українського слова - Тарасу Шевченкові та Франкові, Лесі Українці та Коцюбинському, Нечуєві-Левицькому та Сковороді, Котляревському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну спадщину, котру треба примножувати та оберігати.
До Дня української исемності та мови в бібліотеках Солом'янки було проведено комплекс заходів "Є Мова - є Держава - є Майбутнє!"
Мовознавчу вікторину "Слово до слова - зложиться мова" провела бібліотека імені П.Вершигори, мовознавчу гру "Чаруймось мовними скарбами" - бібліотека імені О.Пироговського.   
 
 
Читачі бібліотеки імені О.Донченка здійснили чарівні мандрівку до країни Мови "Україна, мати мова - три цілющих вічних слова". "Живе мова - житиме народ" - голосні читання в бібліотеці №11. 
Літературну годину "Найрідніша мова", годину-елегію "Мови нашої слова - наче музика жива" та тематичну виставку "Мова - серце нації" підготувала БСЧ імені О.Гончара. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...