Змагаймось за нове життя!"
Леся Українка
Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада) та представниками української громади Криму. Метою творчого змагання було об’єднати, згуртувати та підтримати кримських дітей та молодь навколо творчої спадщини Лесі Українки, запалити в душах дітей любов до рідної мови, традицій, культури українського народу, що і вдалося успішно зреалізувати.Уперше конкурс відбувся одночасно в Севастополі, Сімферополі та Ялті.
Після окупації Кримського півострову Російською Федерацією доля конкурсу змінилася, як і доля тих, хто був змушений покинути рідні домівки – рідний Крим. Конкурс став переселенцем. Але все таки у 2014 році організатори зробили спробу провести конкурс вже в окупації. На конкурс, який проводився в Сімферополі в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського, подали заявки до різних номінацій і вікових категорій близько 1500 учасників. Конкурс відбувся тільки в номінації «малюнок» (в очному й заочному турі взяли участь біля 500 конкурсантів). Інші номінації проведені не були.
А вже з квітня 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!» відродився на теренах Полтавщини.
У конкурсі можуть брати участь учні 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів різних форм власності, учні та студенти навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації різних форм власності у тому числі учні зі спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів, діти з обмеженими можливостями, та діти – представники закордонних українців, які виявили особисте бажання взяти у ньому участь.
Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал».
Конкурс проводиться у три етапи: 1-й етап - регіональний. 2-й етап – відбірковий. 3-й етап – фінальний.
Конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях: серед учнів 1– 4 класів (номінації «декламація», «малюнок»), 5–7 класів (номінації «декламація», «малюнок»), серед учнів 8–9 класів (номінації «декламація», «інсценізація», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «твір», «вокал»), серед учнів 10–11 класів і студентської молоді (номінації «декламація», «інсценізація», «аудіовізуальний твір», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал»).
Немає коментарів:
Дописати коментар