Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

середа, 20 листопада 2024 р.

19 листопада - 1000 від початку повномасштабної війни росії проти України

19 листопада 2024 року минає 1000 днів від початку повномасштабної війни росії проти України — дати, яка стала переломним моментом для всієї країни та світу.
Цей день є нагодою не лише для підбиття підсумків, але й для того, щоб ушанувати всіх, хто віддав свої життя за свободу, відзначити героїзм наших захисників і підтримати тих, хто продовжує боротьбу.
Це - 1000 днів незламності, стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу.
1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу та незалежність.
Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в Перемогу. Разом, завдяки нашим Захисникам і Захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.

В цей день в Бібліотеках Солом'янки проведено низку заходів, як можливість об’єднати громаду та нагадати про силу національної єдності.
Серед заходів - патріотичні читання, виставки книг та матеріалів, творчі майстер-класи із виготовлення оберегів, зустрічі з письменниками, ветеранами та волонтерами для обговорення актуальних тем, пов’язаних із війною.

Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди намагається бути в авангарді культурного і просвітницького спротиву ворогу, вчиться власними силами не просто брати участь, але й створювати волонтерські ініціативи. Має на меті бути місцем для зустрічей військових і ветеранів із громадою, сприяти особистому розвитку користувачів та гостей бібліотеки. Отже, робить свою роботу за трьома ключовими «П», які бібліотекарі визначили для себе самі: Підтримка, Повага, Просвітництво
Підтримка. Ще до повномасштабного вторгнення бібліотекарі брали участь у гуманітарних і волонтерських ініціативах. І наразі мова не про донати, а про залученість колег – у сенсі їх особистого часу та власного ресурсу – до різноманітних проєктів. 
Повага. Бібліотека – це публічний простір, а це означає, що кожен може звернутись із ініціативою щодо презентації власної книги, прочитання лекції чи тематичного спілкування. Особливо бібліотекарі раді, коли мають честь організовувати зустрічі з військовими та ветеранами. Презентації поетичних збірок, виконання пісень, спілкування на історичну тематику чи обговорення актуальних питань – людина у військовому однострої може бути впевнена, що двері бібліотеки завжди для неї відкриті. Так було, так є і так буде!
Просвітництво. Просвітництво в сучасному розумінні бібліотекарі бачать як ідейну течію, якою мають охоплювати якнайбільшу частину населення. Завдяки соцмережам бібліотека давно вийшла за межі роботи лише з місцевою громадою. У сучасних умовах бібліотекарі будують свою діяльність на охопленні найрізноманітніших питань для користувачів, як-от розвиток критичного мислення, психологічне самовдосконалення, цифрова освіта і, звісно, зустрічі із сучасними авторами, журналістами, істориками, людьми широкого кола знань та активною громадянською позицією. 

1000 днів незламності – це не просто цифра, це ціла епоха боротьби, мужності та незламного духу українського народу. Однак, серед руїн і болю, ми бачимо неймовірні прояви мужності, самопожертви та незламності духу. Героїчні військові Збройних Сил України, які боронять кожен клаптик української землі, демонструють надзвичайну відвагу та професіоналізм. Вони стали символом опору агресору. Бійці Територіальної оборони, які добровільно взяли зброю в руки, щоб захистити свої домівки. Волонтери, які самовіддано допомагають армії та переселенцям, збирають гуманітарну допомогу, готують їжу, евакуюють людей з небезпечних районів. Лікарі, які рятують життя поранених під обстрілами, працюючи в екстремальних умовах. Їхній подвиг назавжди вписаний в історію. Для молоді та дорослих користувачів Бібліотека сімейного читання імені Ігоря Шамо провела День патріотичного інформування та організувала тематичну викладку "Сила нескорених: 1000 днів війни", а для дітей провела історичну годину "Відважні серця: історії наших воїнів".

Незважаючи на випробування, боротьба за життя, за існування України триває! Ми не підняли білий прапор, а стали боронити свій - синьо-жовтий. Наші воїни боронять кордони на передовій ціною власного життя. Кожний з нас на своєму місці робить все можливе для перемоги! Воїн може виграти бій, а війну виграє тільки Нація! Саме про це книжкова виставка, яку підготувала бібліотека імені М.Реріха 

Бібліотека для дітей імені Є.Гуцала організувала виставку "1000 днів незламного духу", яка розповідає про важкі, але водночас величні моменти, що стали визначними у боротьбі України за своє право на майбутнє, презентує книги, фотоілюстрації, свідчення, через які ми переживаємо моменти тривоги та надії, біль втрат і радість від перемог.
"1000 днів незламного духу" – це не просто історія війни, це історія боротьби за честь і гідність, за єдність нації.

В бібліотеці імені І.Світличного була оформлена виставка дитячої літератури «Незламне дитинство». Книги про мужність та незламність наших дітей в яких відібрали щасливе та радісне дитинство.
У бібліотеці для дітей №15 відбулося інформування "1000 днів героїзму". Про 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу розповідали співробітники маленьким читачам та їх батькам. 
 

Бібліотекою імені І.Світличного також було проведено партнерський захід з гімназією біотехнологій №177, круглий стіл "1000 днів повномасштабної війни". На зустріч запросили українську поетесу Тетяну Яровицину, яка зворушила усіх своїми віршами, що увійшли до її авторської збірки. У своїх поетичних рядках вона передає біль, надію та силу духу українців у час війни. Також пані Тетяна поділилася історіями своєї волонтерської діяльності, яка надихає своїм масштабом і людяністю.
 
 
На виставці "1000 днів Віри, Надії та Сподівань", яку підготувала бібліотека "Солом'янська", представлені книги, написані та видані під час війни. 
Бібліотека для дітей імені О.Донченка провела для учнів 9-х класів Технічного ліцею НТУУ "КПІ" урок історії "Неоголошена війна". Своє бачення подій молодь відобразила в малюнках. 


Бібліотека імені Михайла Слабошпицького оформила тематичну книжкову виставку "1000 днів нескореності. Вистояти попри все", провела вуличну літературно-мистецьку акцію, головною метою якої було нагадування містянам про символічну дату, в якій поєдналися і біль непоправних утрат (в першу чергу людських), і травматичний досвід, але, разом із тим, нескореність і мужність – спроможність до опору й протистояння агресору. 
 

У бібліотеці естетичного виховання імені Олександра Довженка для дорослих відкрито тематичну виставку книг та фотографій "Галерея з портретами", присвячену вшануванню подвигу та пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.

Бібліотека для дорослих №13 провела День інформування "1000 днів нескореності і мужності".
Бібліотека імені М.Бажана підготувала тематичну виставку "1000 днів жаху, болю боротьби", яка містить матеріали про початок війни, перебіг, спогади задокументовані в книгах.
Бібліотека №11 організувала книжкову виставку "1000 днів: Україна – форпост свободи.", щоб вшанувати пам'ять героїв та поділитися історіями свідків. 
 

Бібліотека імені В.Нестайка провела патріотичну годину 1000 днів незламності" за участі українського актора, поета, співака, Заслуженого артиста України, воїна ЗСУ Дмитра Лінартовича.

У Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара творили інтерактивний арт-плакат, на якому користувачі бібліотеки передавали свої почуття, бачення, переживання засобами зображень, висловлювань своїх думок, віршами і малюванням.

В цей 1000-й день повномасштабного вторгнення, як і у всі інші дні, бібліотекарі Публічних Бібліотек Солом'янки робили і надалі робитимуть свою справу кожен на своєму місці заради спільної мети для кожного українця, бо не буває маленьких справ. І не буває маленьких донатів.
Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар