БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

Фахове читання

Професійна періодика

Библиография - один з найстаріших професійних журналів, що видається Російською книжковою палатою з 1929 року Публікує статті з актуальних питань інформаційно-бібліографічного характеру.

Библиосфера - журнал з бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства та інформатики, що видається ДПНТБ Сибірського відділення РАН.

Библиотековедение. Науково-практичний журнал, що видається Російською державною бібліотекою та містить статті про бібліотеки у просторі інформаційної культури. 

Библиотечное дело. Журнал створено для фахівців. Він висвітлює нові технології у діяльності бібліотек, традиції та досвід.   

Бібліотечна планета. Фаховий журнал для бібліотекарів.

Журнал заснований Національною парламентською бібліотекою України. З 10 листопада 1999 року його включено до переліку наукових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата історичних наук.
Підписний індекс - 21950
Адреса редакції: 01001, м.Київ, вул. Грушевського, 1
Телефон: (044) 278-84-21
Факс: (044) 278-85-12
E-mail: planeta@nplu.org 

Бібліотечний вісник. Науково-теоретичний та практичний журнал.
Його засновники - Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського НАН України.
Проблематика: Бібліотекознавство, бібліографознавство, документознавство, книгознавство. Питання щодо формування державної бібліотечної політики, розроблення концептуальних засад подальшого розвитку бібліотечної справи, удосконалення бібліотечного законодавства, соціально-правового захисту бібліотечного працівника. Потреби населення в інформації та бібліотечному обслуговуванні, рівень задоволення інформаційних потреб в бібліотеках, історія та теорія бібліотекознавстіа тощо. 
Підписний індекс - 74049

Бібліотечний форум України - всеукраїнський інформаційний щоквартальний журнал. Заснований ТОВ "НВП "Ідея" у 2003 році. 
Концепція журналу базується на багатоплановому виствітленні акутальних проблем роботи бібліотек. Перевага надаєтьсяпроблемним статтям, що розкривають актуальні проблеми окремої бібліотеки, системи бібліотек або в цілому бібліотечної справи. 
Журнал є дискусійним клубом для теоретиків і бібліотекарів - практиків різних типів і видів бібліотек. 
Основні рубрики журналу: законодавче регулювання галузі культури; стандартизація бібліотечної галузі; бібліотекознавство; наукова і науково-дослідна діяльність бібліотек; автоматизація бібліотечних процесів; Інтернет-технології в бібліотеках; інформаційні ресурси бібліотек; бібліотечно-бібліографічне обслуговування; мережа бібліотек; бібліотечна освіта, підвищення кваліфікації; ювілеї бібліотек, бібліотечні форуми. конференції; досвід зарубіжних країн. 
У журналі подається дайджест законодавчих і нормативних документів стосовно галузі культури, прийнятих за квартал, надаються консультації юристів, фахівців і матеріали на допомогу керівнику.
Підписний індекс - 9923  

Вісник Книжкової палати - науково-практичний журнал. Часопис виходить один раз на місяць. Засновником, редакцією і видавцем є Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова".

Современная библиотека. Публікуються актуальні матеріали з розвитку бібліотечної справи, про проблеми роботи в умовах дії російського законодавства,взаємовідносини з владою, про формування фондів, підготовку фахівців, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій тощо.   

Шкільна бібліотека. Професійний інформаційно-методичний журнал для шкільних бібліотекарів, що здійснюють бібліотечно-бібліографічне обслуговування дітей та підлітків. 
Бібліотекар: методика, практика, досвід роботи
Підписний індекс - 21999

Шкільний бібліотекар. Практичний журнал для шкільних бібліотекарів. Пропонує актуальні питання функціонування шкільних бібліотек; теоретичні та методичні аспекти діяльності; інноваційні ідеї та готові розв'язаня проблем сучасної шкільгної бібліотеки; досвід і поради колег. 
Підписний індекс - 49677

Электронные библиотеки - перший російський електронний журнал, що оперативно відображає теорію і практику використання електронних бібліотек - розподілених інформаційних систем, які дозволяють обробляти, зберігати, розповсюджувати, аналізувати та здійснювати пошук у різнманітних колекціях електронних документів через глобальні мережі передачі даних.

Професійна періодика в фондах бібліотек ЦБС

 • Бібліотечна планета (ЦРБ імені Ф.Достоєвського)
 • Бібліотечний форум України (ЦРБ імені Ф.Достоєвського)
 • Шкільна бібліотека (ЦРБ імені Ф.Достоєвського, БСЧ імені О.Гончара, бібліотека імені О.Пироговського, бібліотека імені В.Чапаєва, бібліотека імені П.Вершигори, бібліотека імені О.Донченка, бібліотека імені В.Кудряшова, бібліотека імені І.Багряного, бібліотека №15)  
 • Шкільний бібліотекар (ЦРБ імені Ф.Достоєвського, бібліотека імені П.Вершигори)

Бібліотечні портали та сайти

http://www.nbuv.gov.ua - Сторінка Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

http://lucl.kiev.ua/  - Сторінка "Бібліотекарю" на сайті Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва. Вона має розділи: "Державні програми та проекти", "Нормативно-регламентуючі документи", "Методичні матеріали", "Інновації", "Бібліографічний бюлетень "Професіонал", "Календар знаменних і пам'ятних дат", "Інформаційно-аналітичні матеріали", "Посольство США", "МФ "Відродження" та інші.

http://profy.nplu.org/ - Сайт "Бібліотечному фахівцю" висвітлює актуальні питання бібліотечної справи. В розділі "Запитання - відповідь" можна поставити фахові питання; розділ "Консультації" надає роз'яснення з різних аспектів бібліотечної діяльності - кваліфікаційні розряди, краєзнавча робота, облік, біблітечні норми та інші.

http://www.library.ru/ - інформаційно-довідковий портал. Розділ "Библиотекам" дозволяє ознайомитися з теоретичними розробками, матеріалами і документами, присвяченими різноманітним аспектам діяльності бібліотек.

http://librportal.org.ua/ - Бібліотечний інформаційно-освітній портал. Професійно-комунікаційний інтернет-ресурс для бібліотекарів, бібліотекознавців та інших зацікавлених користувачів України і україномовного зарубіжжя. Портал дозволяє централізовано отримати інформацію про сайти бібліотек України і україномовних бібліотек зарубіжжя і зв'язатися з ними, прочитати україномовні електроннні книги в Інтернет - бібліотеках, здійснювати обмін фаховим творчим доробком та досвідом роботи, акумулювати прогресивну бібліотечну думку для створення нової концепції діяльності бібліотек, здійснювати позапрофесійне спілкування працівників бібліотек.

http://www.bibliomist.org/ua/ - Веб-сайт Програми "Бібліоміст", яка працює над розширенням вільного доступу до інформації громадян України шляхом обладнання публічних бібліотек комп'ютерами та доступом до Інтернет, служить джерелом ресурсів та ідей для бібліотекарів та користувачів бібліотек України.

http://www.4uth.gov.ua/ - Державна бібліотека України для юнацтва. Інформація про бібліотеку, новини, ресурси, віртуальна довідка, форум, архів та ін.

http://olga-methodlibkyiv.blogspot.com/   - Методична служба публічних бібліотек Києва

http://bibliote4nyj-gopak.blogspot.com/ - Бібліотечний гопак

http://bibliote4nyj-autoban.blogspot.com/ - Бібліотечний автобан

http://panbibliotekar.blogspot.com/ - Пан Бібліотекар. Блог про бібліотечну справу та інформаційні технології. Кращі ідеї для бібліотеки та бібліотекаря.

http://kmalibrary.blogspot.com/ - Могилянська бібліотекарка. Цікавинки зі світу бібліотек та бібліотечних технологій, ресурсів, сервісів, ідей від Тетяни Ярошенко. 

http://libinnovate.wordpress.com/ - Творчість та інновації в українських бібліотеках. Інформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів.

3 коментарі:

 1. А блог "Методична служба публічних бібліотек Києва" не є ресурсом для фахового читання?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Точно! Прошу вибачити за неуважність. Зараз додам

   Видалити
  2. Ну і розділ "Бібліотекарю" на сайті Публічної бібліотеки імені Лесі Українки... Дивно, повне ігнорування (

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...