Сторінки

БІБЛІОТЕКИ - ЦЕ СВОБОДА. СВОБОДА ЧИТАТИ, СВОБОДА СПІЛКУВАТИСЯ. Ніл Гейман

понеділок, 26 жовтня 2015 р.

Щоб козацькому роду не було переводу, присягаєм на вірність Вітчизні й народу!

Часи козацтва - частина героїчного минулого українського народу. Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони.
Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що у козацтві виявився волелюбний дух наших предків. Козак в нашій уяві - це звитяжний воїн, захисник Вітчизни, оборонець прав і віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. 
Про наш козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави - гімні України. У це слово вкладають розуміння найбільших чеснот нашого народу. 
Саме тому 14 жовтня, в День українського козацтва "з метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій" Президент України своїм Указом встановив свято - День захисника України.   

В цей день бібліотеки Солом'янки провели святковий марафон "Щоб козацькому роду не було переводу, присягаєм на вірність Вітчизні й народу!"
Бібліотека імені П.Вершигори підготувала книжково-ілюстративну виставку "Лине козацька слава з далеких віків" про історію і славетні подвиги українських "лицарів духу".
"Безсмертну славу українських козаків примножать воїни добра!" - Розповіді про героїв - живих і мертвих - почули діти в бібліотеці імені І.Багряного
ЦРБ імені Ф.Достоєвського підготувала літературну виставку "Ми роду козацького нащадки".
Свято козацької мужності та відваги "Козаку найперше - воля, козаку найперше - честь" провела бібліотека імені П.Вершигори. Для своїх віддадених користувачів бібліотека підготувала поетичну композицію "Україна більше за життя"
Тематичну виставку "Традиції українського лицарства" підготувала бібліотека імені В.Чкалова
 
Працівники ЦРБ імені Ф.Достоєвського спільно з Радою ветеранів Солом'янського району організували для учнів СШ №174 і студентів КЕМКу в музеї історії захисників України урок патріотизму "Відважно захищали ви рідний край святий". Цікаво і змістовно про захисників України, з огляду на історичні традиції вшанування українського козацтва та визвольних рухів, розповів заступник голови Ради ветеранів Солом'янського району, ветеран Збройних Сил України підполковник Михайло Корольов. Своїми спогадами про захист нашої Вітчизни поділився ветеран Другої Світової війни, голова комісії ветеранів Солом'янського району плет Іван Струтинський. 
  
Виставку "Козацькому роду нема переводу" підготувала бібліотека №15
Бібліотека імені М.Бажана оформила книжково-ілюстративну виставку "Степ та воля - козацька доля"
Бібліотека імені М.Бажана організувала урочистості з нагоди свята в СШ №43. Хвилиною мовчання вшанували загиблих, о.Антоній відслужив літургію за загиблими воїнами. 
Працівники бібліотеки імені В.Чкалова відвідали поранених у Головному військовому клінічному госпіталі. Вони привітали хлопців зі святом та подарували книжки, серед яких були екземпляри з автографами авторів - Руслана Горового, Олеся Ільченка та інших.
Бібліотека імені П.Вершигори і бібліотека №13 організували та провели зустріч з командиром кулеметного взводу батальйона "Айдар" Володимиром Скоробагатьком та волонтером Наталією Мельничук. 
Читачі бібліотеки імені П.Вершигори сплели та подарували гостям "Браслет нескорених". 
Плели "браслети нескорених" і в бібліотеці імені М.Бажана.
Працівники бібліотеки імені В.Чкалова організували та провели зустріч своїх читачів зі справжніми патріотами, людьми, відданими своєму народові: Тетяною Яровіциною, поетесою, волонтером, поетом із Донеччини Ігорем Рубцовим та письменником і волонтером В'ячеславом Купрієнком
Бібліотека імені М.Реріха підготувала віртуальну виставку "Тонка стіна між нами і війною..."
"Будь гідним сином свого народу" - вітринна виставка-привітання в бібліотеці імені О.Новікова-Прибоя

Немає коментарів:

Дописати коментар