"Ваші ідеї мені глибоко огидні,
але я віддам життя за право їх виголошувати!"
Вольтер
Останнім часом стало модним говорити про толерантність. Толерантність - це терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її достоїгствами і недоліками. Це поступливість, активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства.
Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві.
Толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.
"Мистецтво жити поруч" - загальносистемний тиждень толерантності в бібліотеках Солом'янки. Бібліотекарі розкривали поняття "толерантність", показували певні рівні толерантної людини; розвивали у своїх читачів адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію; виховували спостережливість, уважність до інших людей, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе; вчили встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяли формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок; виховували чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість. В бібліотеці №13 пройшов урок толерантності для молодших користувачів "Толерантність врятує світ".
В бібліотеці імені П.Вершигори створили "Дерево толерантності", на листочках якого читачі могли писати своє розуміння поняття "толерантність".
Рольові ігри "Вчимось жити серед людей і для людей" провела бібліотека імені О.Пироговського.
"Ти знаєш, що ти людина" - година міркувань в БСЧ імені М.Лермонтова.
Годину роздумів "Жити в світі несхожих людей" провела БСЧ імені О.Гончара.
Урок толерантності "Кожна людина має свою гідність - поважай це" відбувся в бібліотеці імені О.Донченка.
Про телерантне відношення до... комах та про першого українського професора, видатного вченого-ентомолога Олександра Неприцького-Грановського говорили з учнями школи-інтернату №17 в бібліотеці імені О.Новікова-Прибоя.
Тематичну виставку "Декларація принципів толерантності" підготувала бібліотека імені О.Новікова-Прибоя.
До "Рятувального кола толерантності" бібліотека імені М.Реріха запросила молодь з Центру соціально-психологічної реабілітації Солом'янського району м. Києва, представника Африканської Ради в Україні пані Теодоріну та своїх читачів. Разои вони відзначили Міжнародний день толерантності музикою, піснями і танцями народів Африки і України.
Урок толерантності "Привіт, весь світ!" провела бібліотека імені І.Світличного.
Толерантність стала темою заняття студії "Спілкуємось українською" в бібліотеці імені І.Світличного.
Коло дружби "Крок назустріч" створювали в бібліотеці імені І.Багряного.
"Життя без конфліктів" - година обговорень в БСЧ імені О.Гончара
Немає коментарів:
Дописати коментар