Весни обірване суцвіття,
Ядуче полум’я
І смерть…
Останній тиждень
Того квітня
І найстрашніший в світі
Герць
В. Колесніков
Напередодні 26 квітня 1986 року сонце сіло за обрій, як завжди, освітивши згасаючими променями ажурні вишки електромереж, дахи будинків міста Прип’ять та високо випростану в небо руку-трубу четвертого енергоблоку. Працівники станції, які тоді заступали на робочу зміну, мешканці атомного міста, уся Україна і світ не знали, що через кілька годин гряде планетарна катастрофа.
Вибух четвертого реактора на ЧАЕС міг би стати останнім днем для України, якби у вогнище палаючого ядерного кратера не кинулися прип’ятські пожежні і нічна зміна станції, жертвуючи собою, щоб скувати масштаби катастрофи. Через кілька годин їх, спалених радіацією, замінять інші. А потім лік тих, які замінятимуть, піде вже на тисячі. На десятки тисяч. Аж поки вони не вгамують шал катастрофи. I буде ім’я їм, не знане досі у світі – ліквідатори. I буде визнано, що мужність їх не мала прецеденту.
Суворий екзамен витримали всі: пожежники, транспортники, будівельники, медики, спеціальні частини хімзахисту, вертольотчики та інші підрозділи Міністерство оборони, Міністерства внутрішніх справ.
Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсмертя, це пам’ять, і це наш нестерпний біль.
Згадували про Чорнобильську катастрофу в 34-ту її річницю бібіотеки Солом'янки.
"Пісні про Чорнобиль" зібрала бібліотека №13. Також провела майстер-клас "Метелики над полум'ям".
Бібліотека імені І.Багряного провела інформування "Сторінки історії, що досі болить. Роковини Чорнобиля", створила відеопрезентацію книжкової виставки.
"Найпоширеніші міфи про Чорнобиль" та фотовиставку "Територія, яка вабить і відлякує" опублікувала в своєму блогу бібліотека імені І.Світличного.
Відеоролик "Чорнобиль...Біль і пам'ять вічні" як спогад про місто та будинок, в якому пройшло дитинство, створила Наталія Профатило, завідувачка бібліотеки імені Є.Гуцала. Переглянути його можна тут. Також бібліотека створила електронну презентацію книг, присячених Чорнобильській тематиці "Чорнбиль - трагедія, що залишилась в наших серцях".
БСЧ імені М.Лермонтова провела інформування "А біль через роки не минає", розповіла про диких красенях, які живуть в Чорнобильській зоні - конях Пржевальського.
Про гіркі наслідки від аварії на Чорнобильській АЕС, про хронологію подій розповіла бібліотека "Солом'янська".
"Чорнобиль: український рахунок мертвої зони" - тема інформування та віртуальна книжкова виставка БСЧ імені О.Гончара.
Книжкову рекомендацію "Місто, якого немає" Олександра Есаулова підготувала бібліотека імені М.Реріха. Також проінформувала про "Зона відчудження. Погляд через 34 роки".
"Травневий вітер колихає цвіт, іще не знає про Чорнобиль світ..." - нагадала про Чорнобильську аварію бібліотека №11.
Катастрофа на ЧАЕС завдала Україні незагойної рани, з якою їй доведеться жити упродовж довгої історії.
Хай стане світ міцнішим у стократ,
Хай над землею небо чисте буде,
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!
Немає коментарів:
Дописати коментар